O mnie

Cześć!

Mam na imię Julia.
Witam Cię na mojej stronie – naprawdę ciesze się, że tu jesteś :).

  • Pokazuję tu, jakie korzyści przynosi aktywny tryb życia w połączeniu z prawidłowym odżywianiem.
  • Odpowiadam na nurtujące pytania i rozwiewam wątpliwości związane z ciągłą zmianą dietetycznych trendów. Jak powinien wyglądać posiłek przed/po treningowy? Która dieta jest najskuteczniejsza? Olej kokosowy, oliwa, masło – co jest najzdrowsze?
  • Uczę w zbilansowany sposób komponować posiłki, a przede wszystkim – jednocześnie pokazuję jak je przyrządzać, aby zachwycały smakiem.

Moje zainteresowanie zdrową dietą wynikło z…

Miłości do sportu. Gram w piłkę nożną – jest to moja największa sportowa pasja. Poza tym regularnie biegam, chodzę na siłownię i uprawiam jogę.
Uwielbiam też uczyć się takich pozornie nieprzydatnych umiejętności jak np. stanie na rękach/głowie, podciąganie itp… Stawiam sobie wyzwanie, a następnie do niego dąże, podnosząc tym samym swoje kompetencje w różnych dziedzinach.

Dzięki temu, że wiem jak wygląda życie sportowca (a szczególnie piłkarki) “od wewnątrz” jest mi łatwiej pomagać sportowcom i osobom aktywnym fizycznie komponować ich jadłospisy w taki sposób, aby żywienie pomagało im osiągać upragnione wyniki.

Moje posiłki nie zawsze były zdrowe…

Kiedyś moim ulubionym śniadaniem był pączek z budyniem, lub tosty z serem, szynką i ketchupem. Warzyw nie jadłam prawie wcale, a owoce rzadko. Posiłek z McDonalda był zawsze wymarzonym obiadem, a zjedzenie całej czekolady na raz to była dla mnie pestka. Od tamtej pory jednak wiele się zmieniło.

Dietetyka stała się moją pasją, a dziś mój codzienny jadłospis wygląda całkiem inaczej.

Ambicje sportowe przekonały mnie do tego, aby zmienić swój sposób żywienia. Dookoła słyszałam, że sportowiec powinien “trzymać dietę”, a więc i ja zaczęłam, jednak wtedy jeszcze nie do końca wiedziałam co to właściwie znaczy.
Początkowo moje posiłki były jałowe, nudne i niesmaczne… Można powiedzieć, że wytrwałam tylko dzięki silnej woli.
W miare upływu czasu jednak ciągle poszerzałam swoją wiedzę w zakrezie dietetyki, aż doszłam do etapu, gdzie mogę śmiało powiedzieć, że teraz kocham mój codzienny jadłospis.
Poza tym, że moje posiłki są smaczne, to moje samopoczucie, zdrowie i kondycja fizyczna są w świetnym stanie.

Mam misję…

A jest nią uświadamianie, jak odżywianie, regularny ruch i ogólnie pojęty zdrowy styl życia wpływają na nasze zdrowie.

Rozumiem…

Z jakimi problemami dotyczącymi własnej samooceny, braku motywacji, wiary we własne możliwości, oraz natłokiem wiedzy borykają się osoby początkujące.

Sama też kiedyś zaczynałam! I naprawdę nie było łatwo. Ilość informacji napływających z zewnątrz potrafi być przytłaczająca… Ja jednak postaram Ci się pomóc to wszystko poukładać i zadbać o swoje zdrowie.

Jeśli masz jakieś pytania, to możesz do mnie śmiało napisać na instagramie (@zdrowo_aktywna), lub na adres mailowy: zdrowoaktywna.kontakt@gmail.com.

ZdrowoAktywna - dietetyk sportowy

O MNIE

Cześć! Nazywam się Julia Zenderowska

Jestem pasjonatką zdrowego stylu życia. Uwielbiam być aktywna – kocham sport i ciągły ruch, a także gotowanie i tworzenie fotografii kulinarnych. Na tej stronie, jak i również na instagramie dzielę się swoimi przepisami, wiedzą z zakresu dietetyki, sportu, oraz szeroko pojętego zdrowego trybu życia.

Dzięki zgłębieniu tajników wpływu diety na nasze ciało, pomogę Ci poprawić Twoje wyniki sportowe, oraz samopoczucie na co dzień. Pokażę Ci, że zdrowa dieta nie musi być nudna, monotonna i niesmaczna.

.